Trzecia edycji konkursu Ministra Środowiska “Produkt w Obiegu”

Trzecia edycji konkursu Ministra Środowiska “Produkt w Obiegu”
Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu.

Przywracanie do życia zużytych i wyrzuconych przedmiotów staje się dziś nie tyle modą co świadomym działaniem. Producenci i dizajnerzy prześcigają się w pomysłach, jak odpady przekształcić w surowce.
Konsumenci z kolei w coraz większym stopniu poszukują rozwiązań łączących ciekawy dizajn z ochroną środowiska. Wielu ekspertów zgodnie podkreśla, że epoka nieodpowiedzialnego konsumpcjonizmu musi przeminąć i to jak najszybciej.


Trend ten popiera również Ministerstwo Środowisko, które jest organizatorem konkursu „Produkt w obiegu”. Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Do drugiego etapu trzeciej edycji konkursu „Produkt w obiegu” zakwalifikowano aż 29 produktów wpisujących się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Stella Pack S.A. w konkursie „Produkt w obiegu” otrzymała wyróżnienie w uznaniu dla projektu wdrażającego ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

katalog produktów
Znajdziesz w nim szeroki asortyment produktów do Twojego domu
pobierz katalog