Stella Pack liderem w recyklingu odpadów foliowych.

Stella Pack liderem w recyklingu odpadów foliowych.
Stella Pack liderem w recyklingu odpadów foliowych.

   Z każdym dniem, w zastraszającym tempie na całym świecie, w Europie, w Polsce, i na Lubelszczyźnie też, ilość odpadów rośnie. To prawda, że mamy coraz szerszą wiedzę i chcemy postępować ekologicznie. Oszczędzamy wodę, segregujemy śmieci i staramy się żeby było ich mniej. Ale czy to wystarczy? Nie, coś jeszcze trzeba zrobić z odpadami, które zalegają w naszym otoczeniu! Rozwiązaniem na miarę XXI wieku jest recykling, czyli takie przetwarzanie odpadów, by znów stały się pełnowartościowymi produktami. Recycling w skali przemysłowej to jedyna droga, dzięki której nie utoniemy w morzu śmieci. Mieszcząca się w Lubartowie firma Stella Pack SA, jest europejskim liderem recyclingu odpadów foliowych, w zakładach firmy zamieniają się one w najwyższej jakości worki na śmieci.

   „Odpady foliowe dla nas nie są dla nas problemem lecz zasobem, które potrafimy efektywnie wykorzystać. Foliowe śmieci zamieniamy w surowiec do produkcji kolorowych i pachnących worków na śmieci, po które bardzo chętnie sięgają konsumenci” – mówi Marek Jaszczak Prezes Zarządu Stella Pack SA.

   Sam proces produkcyjny w Stella Pack również jest ekologiczny. Stosowanych jest w nim wiele autorskich, opatentowanych rozwiązań. Na przykład ciepło powstające w trakcie produkcji jest odzyskiwane i służy do podgrzewania wody koniecznej do dokładnego mycia odpadów. A z kolei ta woda, po dokładnym jej oczyszczeniu, używa jest ponownie, krążąc w niemal zamkniętym obiegu! „Nic dziwnego, że wiedząc iż takie technologie istnieją jesteśmy zdecydowanie przeciwni produkowaniu worków na śmieci z granulatów pierwotnych” – wyjaśnia Prezes Marek Jaszczak.

   Stella Pack SA przetwarza obecnie 24 tysiące ton odpadów rocznie, ale w najbliższym czasie, po uruchomieniu kolejnej nowoczesnej linii produkcyjnej, zwiększy swoje roczne moce przetwórcze do 36 tysięcy ton. Ile to tak naprawdę jest? Co znaczy dla nas, dla naszego środowiska? Otóż każdego dnia 6 ogromnych tirów z odpadami foliowymi zamiast pojechać na wysypisko, przyjedzie do zakładów Stelli, gdzie odpady zostaną zamienione w worki na śmieci.
   
   Stella jest jedynym w Polsce producentem worków na śmieci posiadającym certyfikat EUCERPLAST. Ten certyfikat nam, Klientom i Konsumentom, daje pewność, że worki na śmieci produkowane są w Stella Pack w zgodzie z najostrzejszymi normami europejskimi mającymi na celu ochronę środowiska. Mamy pewność, że wybierając worki produkowane przez Stella Pack przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów zalegających w środowisku naturalnym.

katalog produktów
Znajdziesz w nim szeroki asortyment produktów do Twojego domu
pobierz katalog